ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zálohování dat v D4K

11. ledna 2024

Vážení zákazníci,
zasíláme informace k zálohování v D4K.

Zálohování dat programu Doprava 4K - jak správně zálohovat

Program Doprava 4K nabízí dvě možnosti zálohování dat. Každá z nich je s ohledem na bezpečnost a funkčnost určena pro jiný způsob použití.


1. Automatické zálohování

Je určeno pro síťové instalace programu Doprava 4K, kde data jsou uložena na serveru a uživatelé pracují ze svých stanic. V takovém případě není žádoucí, aby uživatelé mohli sami vytvářet zálohy a mohli tak zkopírovat celou databázi firmy na lokální disk nebo své USB. Automatická záloha je prováděna nezávisle na uživatelích a spustí se v předem definovaném čase. Umístění výsledných souborů může být v jakékoliv cestě, kterou „vidí“ server. Postup nastavení automatického zálohování je popsán v zákaznické podpoře v rámci agendy "Automatické úlohy". Oproti dřívějším verzím D4K je nyní možno zálohovat i do síťové cesty.

 
2. Ruční zálohování

Slouží zejména pro lokální instalace Doprava 4K, kdy na počítači, který je serverem, zároveň pracuje uživatel Doprava 4K. Takový uživatel má přístup jak k databázi Doprava 4K, tak k cílové složce pro zálohování, a může tedy spustit ruční zálohování. 
Ruční zálohování je vhodné také pro správce serveru, když potřebuje vytvořit zálohu aktuálních dat mimo naplánované automatické zálohy. Typicky před aktualizací Doprava 4K nebo při změnách HW serveru, které mohou nést riziko ztráty dat. 
Oproti dřívějším verzím D4K je nyní možno zálohovat i do síťové cesty. Pokud nastavíte jako cíl zálohy složku, na kterou server nevidí a nemůže ji otevřít, nebude záloha provedena. 

 
Jsme si vědomi důležitosti zálohování dat, a proto v případě, že si nebudete vědět rady, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu. Rádi vám s nastavením zálohování pomůžeme.

 

Více informací získáte:

https://www.ksh-data.cz/strana-pro-odkazy/odkazy-napoved/backupform/

 

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 354x


Pár slov o nás


Společnost KSH-Data je českou softwarovou firmou. Od vzniku firmy jsme se zabývali vývojem software z oblasti plánování a řízení výroby, dopravním software či zakázkovým software. S rostoucím počtem instalací našeho software jsme koncem devadesátých let utlumili hardwarové aktivity a posílili jsme vývojové kapacity. V této době jsme se zabývali vývojem a prodejem systému Doprava 2000, který se stal významným systémem v této kategorii produktů na trhu (prodány stovky instalací). V roce 2023 přicházíme s novou verzí programu Doprava 4K včetně mobilní aplikace.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

KSH-Data s.r.o.
Šumbarská 337/45, Havířov - 735 64

+420 465 322 181
+420 465 323 258
info@ksh-data.cz

Telefonická podpora (hotline):
pondělí:        9:30 – 12:15, 12:45 – 16:00
úterý-pátek:  8:00 – 12:15, 12:45 – 16:00

 

Demoverze programu Doprava 4K

Další informace